Andalúzia

Home / Cesty / Andalúzia

Overený a prepracovaný program pre malé skupiny. Termíny ciest sa otvárajú na základe záujmu. Ak vás táto cesta zaujala, napíšte nám a my vás budeme informovať o možných termínoch. Viac informácií nájdete v sekcii Služby. Privátna skupina si môže modifikovať trvanie cesty, úroveň ubytovania, spôsob dopravy, či termín podľa svojich požiadaviek.
Andalúziu navštevujeme od roku 2005.

8 dní / 7 nocí

Všetky fotografie na stránke sú z našich ciest

ĎALŠIE FOTOGRAFIE

1. DEŇ

Prílet do Malagy. Presun do Granady.

2. DEŇ

GRANADA – klenot histórie, posledné maurské kráľovstvo na území Španielska dobité počas reconquisty v roku 1492. Hlavnou turistickou atrakciou je stredoveký komplex palácov a pevností maurských panovníkov ALHAMBRA a maurská štvrť Albaicín. Pôvab Granady je zvýraznený panorámou pohoria Sierra Nevada. Vedľa katedrály v kráľovskej kaplnke je mauzóleum zakladateľov španielskej monarchie panovníkov Ferdinanda a Isabely.

3. DEŇ

CORDOBA – patrí k najstarším španielskym mestám, ktorého počiatky sa datujú do rímskych čias. V maurských časoch bolo centrum kalifátu a jedným z hlavných centier kultúry a vzdelanosti vtedajšieho sveta. Najvýznamnejšou pamiatkou mesta je LA MEZQUITA – mešita neskôr prestavaná na katedrálu. K ďalším atrakciám mesta patrí most z rímskych čias cez rieku Guadalquivir a židovská štvrť La Judería.

4. DEŇ

SEVILLA – hlavné mesto Andalúzie a významne finančné a kultúrne centrum Španielska. Sevillská katedrála je treťou najväčšou na svete. Uložené sú v nej aj pozostatky Krištofa Kolumba. Zvonica La Giralda vysoká 94 metrov ponúka úchvatný výhľad na celé centrum mesta. Architektonickým klenotom je palácová pevnosť ALCAZAR sídlo maurských vládcov. K Alcazaru patrí aj úchvatný komplex záhrad. Z novších stavieb z 20.stor vyniká nádherné námestie Plaza España.

5. DEŇ

Andalúzsky vidiek často uniká pozornosti zahraničných turistov, ale rozhodne stojí za návštevu. Na rozdiel od rušných veľkomiest ponúka pokojnú atmosféru, čarovné zákutia bielych dedín a mestečiek s osobitou architektúrou. Nekonečné háje olivovníkov a nádherné výhľady na horské panorámy. Navštívime niekoľko unikátnych andalúzskych mestečiek a Parque Natural Sierra de Grazalema.

6. DEŇ

RONDA – mesto s jedinečnou kulisou, leží na okraji útesu a hlbokou roklinou je rozdelené na dve časti. Po arabskej invázií sa mesto vďaka svojej unikátnej obrannej polohe stalo jedným z významných maurských sídiel. Okrem úchvatných výhľadov sa mesto pýši najstaršou koridou v celom Španielsku.

7. DEŇ

CAMINITO DEL REY – chodník v hlbokej rokline, doslova v skalnej stene, bol vybudovaný už v roku 1921 a bol pomenovaný na počesť kráľa Alfonza Xlll. Neskôr chodník zchátral. V roku 2015 bol zrekonštruovaný a opäť otvorený ako turistická atrakcia. Dnešná podoba chodníka ponúka neuveriteľné pohľady a zároveň spĺňa bezpečnostné kritéria. Prechod chodníkom nie je náročný, prevýšenie nie je veľké.

8. DEŇ

Odlet z Malagy.

ALTERNATÍVA:

LETECKÉ PRESUNY
Viedeň > Malaga
Malaga > Viedeň

VÍZA
Španielsko je členom EU, na vstup stačí OP.

PRESUNY PO ZEMI
Celú trasu absolvujeme v prenajatom mikrobuse.

Pre koho je cesta určená

Nenáročná cesta za unikanými pamiatkami Andalúzie v kombinácií s jej prírodnými krásami. Okrem „andalúzskej klasiky“ (Granada, Cordoba, Sevilla) sme program obohatili o menej navštevované, ale atraktívne vidiecke oblasti a prírodne atrakcie. Úmyselne sme nezaradili pobyt pri mori, keďže ponúk pobytových zájazdov do oblasti Malagy je veľa a zároveň poznávacia cesta nie je ideálna v letnom období, keď vrcholia horúčavy. Cesta nie je náročná a vhodná takmer pre každého, kto má chuť spoznať tento atraktívny kus Európy.

Náročnosť
Nenáročná poznávacia cesta s krátkymi presunmi a s častými zástavkami.

Ubytovanie
Ubytovanie v 3* a 4* hoteloch.

Odporúčané obdobie cesty

J
F
M
A
M
J
J
A
S
O
N
D
Zohľadňuje počasie, návštevnosť a iné špecifiká.

TERMÍN

30.10.-6.11.2023 

Prihlásiť sa

CENA
980€+letenka

Cena zahŕňa

- komplet doprava prenajatým vanom
- poistenie áut
- pohonné hmoty
- ubytovanie s raňajkami
- vstup do Alhambry (Granada)
- vstup na Caminito del Rey
- slovenský sprievodca
- poistenie CK pre prípad insolventnosti


Cena nezahŕňa

- spiatočná letenka Viedeň-Malaga. Cena letenky podľa obdobia a výberu leteckej spoločnosti, vrátane malej 10kg batožiny:
Wizz Air, Ryanair - 150-250€
Austrian Airline, Iberia a iné - 250-400€
- cestovné poistenie
- strava okrem raňajok
- iné vstupy a aktivity nad rámec uvedených
- dopravu na letisko do Viedne


Doplňujúce informácie:

Cena platí pri minimálnom počte 6 účastníkov. Maximálny počet účastníkov je 12.
Po dohode s prihlásenými účastníkmi je možné cestu zrealizovať aj pri inom počte.

Predbežný záujem o cestu

Odoslaním údajov sa k ničomu nezaväzujete.
Obdržíte iba informáciu, keď sa otvorí nový termín. V prípade otázok a iných konzultácií píšte na satipo@satipo.sk.
    spracovaním osobných údajov