Andalúzia

Home / Cesty / Andalúzia

Overený a prepracovaný program pre malé skupiny. Termíny ciest sa otvárajú na základe záujmu. Ak vás táto cesta zaujala, napíšte nám a my vás budeme informovať o možných termínoch. Viac informácií nájdete v sekcii Služby. Privátna skupina si môže modifikovať trvanie cesty, úroveň ubytovania, spôsob dopravy, či termín podľa svojich požiadaviek.
Andalúziu navštevujeme od roku 2005.

8 dní / 7 nocí

Všetky fotografie na stránke sú z našich ciest

ĎALŠIE FOTOGRAFIE

1. DEŇ

Prílet do Malagy. Presun do Granady.

2. DEŇ

GRANADA – klenot histórie, posledné maurské kráľovstvo na území Španielska dobité počas reconquisty v roku 1492. Hlavnou turistickou atrakciou je stredoveký komplex palácov a pevností maurských panovníkov ALHAMBRA a maurská štvrť Albaicín. Pôvab Granady je zvýraznený panorámou pohoria Sierra Nevada. Vedľa katedrály v kráľovskej kaplnke je mauzóleum zakladateľov španielskej monarchie panovníkov Ferdinanda a Isabely.

3. DEŇ

CORDOBA – patrí k najstarším španielskym mestám, ktorého počiatky sa datujú do rímskych čias. V maurských časoch bolo centrum kalifátu a jedným z hlavných centier kultúry a vzdelanosti vtedajšieho sveta. Najvýznamnejšou pamiatkou mesta je LA MEZQUITA – mešita neskôr prestavaná na katedrálu. K ďalším atrakciám mesta patrí most z rímskych čias cez rieku Guadalquivir a židovská štvrť La Judería.

4. DEŇ

SEVILLA – hlavné mesto Andalúzie a významne finančné a kultúrne centrum Španielska. Sevillská katedrála je treťou najväčšou na svete. Uložené sú v nej aj pozostatky Krištofa Kolumba. Zvonica La Giralda vysoká 94 metrov ponúka úchvatný výhľad na celé centrum mesta. Architektonickým klenotom je palácová pevnosť ALCAZAR sídlo maurských vládcov. K Alcazaru patrí aj úchvatný komplex záhrad. Z novších stavieb z 20.stor vyniká nádherné námestie Plaza España.

5. DEŇ

CÁDIZ – najstaršie mesto na území Španielska založené Feničanmi na pobreží Atlantického oceánu pred viac ako 3000 rokmi. Starobylý Cádiz zohral dôležitú úlohu aj v období zámorských plavieb španielskeho impéria ako významný prístav.
ANDALÚZSKY VIDIEK – často uniká pozornosti zahraničných turistov, ale rozhodne stojí za návštevu. Na rozdiel od rušných veľkomiest ponúka pokojnú atmosféru, čarovné zákutia bielych dedín a mestečiek s osobitou architektúrou. Nekonečné háje olivovníkov a nádherné výhľady na horské panorámy.

6. DEŇ

Pokračovanie programu na andalúzskom vidieku.
RONDA – mesto s jedinečnou kulisou, leží na okraji útesu a hlbokou roklinou je rozdelené na dve časti. Po arabskej invázií sa mesto vďaka svojej unikátnej obrannej polohe stalo jedným z významných maurských sídiel. Okrem úchvatných výhľadov sa mesto pýši najstaršou koridou v celom Španielsku.

7. DEŇ

CAMINITO DEL REY – chodník v hlbokej rokline, doslova v skalnej stene, bol vybudovaný už v roku 1921 a bol pomenovaný na počesť kráľa Alfonza Xlll. Neskôr chodník zchátral. V roku 2015 bol zrekonštruovaný a opäť otvorený ako turistická atrakcia. Dnešná podoba chodníka ponúka neuveriteľné pohľady a zároveň spĺňa bezpečnostné kritéria. Prechod chodníkom nie je náročný, prevýšenie nie je veľké.

8. DEŇ

Odlet z Malagy.

LETECKÉ PRESUNY
Viedeň > Malaga
Malaga > Viedeň

VÍZA
Španielsko je členom EU, na vstup stačí OP.

PRESUNY PO ZEMI
Celú trasu absolvujeme v prenajatom mikrobuse.

TURISTIKA
Caminito del Rey – 7,7km, náročnosť nízka.
Mestská turistika počas prehliadok miest.

Pre koho je cesta určená

Nenáročná cesta za unikanými pamiatkami Andalúzie v kombinácií s jej prírodnými krásami. Okrem „andalúzskej klasiky“ (Granada, Cordoba, Sevilla) sme program obohatili o menej navštevované, ale atraktívne vidiecke oblasti a prírodne atrakcie. Úmyselne sme nezaradili pobyt pri mori, keďže ponúk pobytových zájazdov do oblasti Malagy je veľa a zároveň poznávacia cesta nie je ideálna v letnom období, keď vrcholia horúčavy. Cesta nie je náročná a vhodná takmer pre každého, kto má chuť spoznať tento atraktívny kút Európy.

Náročnosť
Nenáročná poznávacia cesta s krátkymi presunmi a s častými zástavkami.

Ubytovanie
Ubytovanie v 3* a 4* hoteloch.

Odporúčané obdobie cesty

J
F
M
A
M
J
J
A
S
O
N
D
Zohľadňuje počasie, návštevnosť a iné špecifiká.

TERMÍN

október 2024 

Prihlásiť sa

CENA
1350€

Cena zahŕňa

- spiatočná letenka Viedeň-Malaga
- 10kg príručná batožina (väčšia batožina za príplatok)
- komplet doprava prenajatým mikrobusom
- ubytovanie s raňajkami
- vstup do Alhambry (Granada)
- vstup do Mezquity (Cordoba)
- vstup na Caminito del Rey
- slovenský sprievodca
- poistenie CK pre prípad insolventnosti


Cena nezahŕňa

- cestovné poistenie
- strava okrem raňajok
- iné vstupy a aktivity nad rámec uvedených
- dopravu na letisko do Viedne a späť
- jednotka izba za príplatok


Doplňujúce informácie:

Cena platí pri počte účastníkov 10-12.
Po dohode s prihlásenými účastníkmi je možné cestu zrealizovať aj pri inom počte.

Predbežný záujem o cestu

Odoslaním údajov sa k ničomu nezaväzujete.
Obdržíte iba informáciu, keď sa otvorí nový termín. V prípade otázok a iných konzultácií píšte na satipo@satipo.sk.
    spracovaním osobných údajov