Čile – Bolívia – Peru 19 dní

Home / Cesty / Čile – Bolívia – Peru 19 dní

Overený a prepracovaný program pre malé skupiny. Termíny ciest sa otvárajú na základe záujmu. Ak vás táto cesta zaujala, napíšte nám a my vás budeme informovať o možných termínoch. Viac informácií nájdete v sekcii Služby. Privátna skupina si môže modifikovať trvanie cesty, úroveň ubytovania, spôsob dopravy, či termín podľa svojich požiadaviek.
Tieto krajiny navštevujeme od roku 2001.

19 dní / 18 nocí

Všetky fotografie na stránke sú z našich ciest

ĎALŠIE FOTOGRAFIE

1. - 2. DEŇ

Prelet do Južnej Ameriky.
SANTIAGO DE CHILE – hlavné mesto krajiny. Prezidentský palác La Moneda, známy z čias Pinochetovho prevratu. Katedrála a centrálne námestie Plaza de Armas. Vyhliadka Santa Lucia a čílske víno.

3. - 4. DEŇ

Prelet do severného Chile.
ATACAMA – najsuchšia púšť sveta. Miesto testovania prvých lunárnych modulov a jedno z najlepších miest na pozorovanie hviezd. Výlet do Údolia mesiaca a Údolia smrti, západ Slnka na piesočnej dune a možnosť kúpania v soľnej lagúne. Dve noci v oáze San Pedro de Atacama a aklimatizácia pred výstupom do hôr.

5. - 6. DEŇ

Odchod z civilizácie do bolivíjskych Ánd. Prechod okolo vulkánu Licancabur, čílsko – bolivíjska hranica a prechod na džípoch spektakulárnou náhornou plošinou ALTIPLANO.
Lagúna Blanca, Lagúna Colorada, divoké Andy, lamy, plameniaky a bizarné skalné útvary. Možnosť kúpania sa v horských termáloch, gejzíry Sol de Mañana a nádherná skrytá lagúna Escondida. Osady horských indiánov, kde žijú miestni pastieri lám a pestovatelia quinoi.

7. DEŇ

SALAR DE UYUNI – najväčšia soľná púšť na svete. Kaktusmi porastený ostrov Isla Incahuasi uprostred bielej soľnej roviny s rozlohou viac ako 10 000 km². Cintorín vlakov a mesto Uyuni, ktoré viackrát hostilo legendárny Dakar.
Nočný presun do La Paz.

8. - 9. DEŇ

LA PAZ – najvyššie položené hlavné mesto na svete a jedno z dvoch hlavných miest Bolívie. Námestie Plaza Murillo, prezidentský palác, kostol San Francisco, indiánske trhy a ulica čarodejníc. Jedinečná atmosféra mesta v obrovskom horskom kotli.
Individuálne voľno alebo alternatívy fakultatívnych aktivít: Prejazd legendárnou CESTOU SMRTI do Coroica na bicykloch alebo mikrobusom. Možnosť vystúpiť na vrchol CHACALTAYA, vysoký 5400m.

10. DEŇ

Prechod do Peru.
JAZERO TITICACA – najvyššie položené splavné jazero sveta s večne zasneženou Kráľovskou kordilérou v pozadí. Miesto, ktoré bolo kolískou andských kultúr a tu sa tiež podľa legendy zrodil národ Inkov. Návšteva plávajúcich trstinových ostrovov Los Uros, mesto Puno a pečené pstruhy z jazera.

11. - 12. DEŇ

CUSCO – bývalé hlavné mesto Inkskej ríše a dnes možno najkrajšie mesto Južnej Ameriky, postavené v tvare pumy. Coricancha – chrám slnka v centre mesta, Inkské pamiatky Sacsayhuaman, Qenko, Pukapukara, Tambo Machay a mnohé ďalšie pozoruhodnosti tohto jedinečného mesta.

13. - 14. DEŇ

Prechod POSVÄTNÝM ÚDOLÍM. Dedinka Chinchero známa tradičnou výrobou farebných textílií, Moray – inkské poľnohospodárske laboratórium, kukuričné polia okolo rieky Urubamba a impozantné terasy v Ollantaytambo.
MACHU PICCHU – jeden z novodobých divov sveta. Stratené mesto Inkov priťahuje turistov z celého sveta svojou tajomnosťou a neuveriteľnou krásou.

15. - 16. DEŇ

Návrat do Cusca. Presun z hôr na peruánske pobrežie.
NASCA – záhadné línie a obrazce v peruánskej púšti viditeľné iba z lietadla. Takmer 50 rokov ich skúmala bádateľka Maria Reiche, ale doteraz nie je známy ich význam. Možnosť preletov v malom lietadle nad tajomnými obrazcami.

17. - 19. DEŇ

LIMA – hlavné mesto Peru. Koloniálne centrum mesta – Plaza de Armas, San Francisco, La Merced, katedrála, v ktorej sú uložené pozostatky dobyvateľa Francisca Pizarra.
Rozlúčka s Južnou Amerikou a prílet do Európy.

ALTERNATÍVNE MOŽNOSTI:

Čile – Bolívia – Peru 16 dní

LETECKÉ PRESUNY
Európa > Santiago de Chile
Lima > Európa
Santiago de Chile > Calama (Čile)

VÍZA
Do žiadnej z navštívených krajín občania SR a ČR nepotrebujú víza.

PRESUNY PO ZEMI
Väčšina presunov bude prenajatými mikrobusmi/autami. Terénne autá využijeme pri presune bolivíjskym Altiplanom.
Linkové autobusy využijeme na týchto 3 trasách:
Uyuni > La Paz
(nočný presun, prípadne možnosť preletu, ak to umožnia okolnosti)
Puno > Cusco
Cusco > Nasca (nočný presun)

TREKKING
V programe nie sú plánované náročné trekové výlety. Nevyžaduje sa špeciálna fyzická príprava ani výstroj. Záujemcovia môžu absolvovať peší výstup na Machu Picchu a výstup na Chacaltayu.

Pre koho je cesta určená

Cesta Čile – Bolívia – Peru patrí k najúspešnejším, ale aj najnáročnejším cestám v Južnej Amerike v našej ponuke. Zahŕňa výnimočne krásne prírodné miesta doplnené historickými pamiatkami dávnych indiánskych civilizácii a španielskej koloniálnej éry. Kto má rád cestovanie za prírodou v kombinácii s históriou a rád spoznáva ľudí iných kultúr, nebude sklamaný. Na druhej strane, cesta vystaví účastníkov aj pomerne náročným podmienkam. Treba počítať s cestovaním vo vysokej nadmorskej výške (ktorú nie každý dobre znáša), zlou infraštruktúrou a skromnými podmienkami počas trojdňového prechodu náhornou plošinou – Altiplanom. Kto je ochotný podstúpiť a prekonať tieto prekážky, odmenou mu budú výnimočné cestovateľské zážitky.

Náročnosť
Veľká časť tejto cesty je vo vysokých nadmorských výškach nad 3000 m.n.m. Nočné teploty pri presune Salarom môžu klesať pod bod mrazu. Tri dni strávime v terénnych autách presunmi po nespevnených cestách. Inak cesta nie je fyzický náročná.

Ubytovanie
Ubytovanie v mestách v hoteloch kategórie 2-3* na dvojkách izbách s vlastným sociálnym zariadením. Jednoduchší hotel bude v púšti Atacama a dve noci vo veľmi skromných ubytovniach počas prechodu Altiplanom.

Odporúčané obdobie cesty

J
F
M
A
M
J
J
A
S
O
N
D
Zohľadňuje počasie, návštevnosť a iné špecifiká.

TERMÍN

Prihlásiť sa

CENA
3700€

Cena zahŕňa

- medzinárodná letenka
- letiskové poplatky
- miestny prelet
- komplet doprava
- ubytovanie
- strava počas programu San Pedro - Uyuni
- plavba po jazere Titicaca
- výlet do Posvätného Údolia
- vlak na Machu Picchu
- vstup na Machu Picchu
- vstupy do pamiatok podľa programu
- slovenský sprievodca
- poistenie CK pre prípad insolventnosti


Cena nezahŕňa

- cestovné poistenie
- strava okrem uvedenej
- prelet nad Nascou
- výlety nad rámec programu
- jednotka izba za príplatok


Doplňujúce informácie:

Cena platí pri počte 12 účastníkov, čo je zároveň maximálny počet pre túto cestu. Po dohode s prihlásenými účastníkmi je možné cestu zrealizovať aj pri menšom počte.

Predbežný záujem o cestu

Odoslaním údajov sa k ničomu nezaväzujete.
Obdržíte iba informáciu, keď sa otvorí nový termín. V prípade otázok a iných konzultácií píšte na satipo@satipo.sk.
    spracovaním osobných údajov