Gruzínsko – Arménsko

Home / Cesty / Kompletná ponuka / Ázia / Gruzínsko – Arménsko

Overený a prepracovaný program pre malé skupiny. Termíny ciest sa otvárajú na základe záujmu. Ak vás táto cesta zaujala, napíšte nám a my vás budeme informovať o možných termínoch. Viac informácií nájdete v sekcii Služby. Privátna skupina si môže modifikovať trvanie cesty, úroveň ubytovania, spôsob dopravy, či termín podľa svojich požiadaviek.
Gruzínsko a Arménsko navštevujeme od roku 2014.

8 dní / 7 nocí

Všetky fotografie na stránke sú z našich ciest

ĎALŠIE FOTOGRAFIE

1. DEŇ

Prílet večer, prípadne v noci do Kutaisi alebo Tbilisi.
(Podľa dostupnosti letov v danom období. V závislosti od letenky sa môže meniť poradie navštívených miest v Gruzínsku).

2. DEŇ

TBILISI – prehliadka hlavného mesta Gruzínska Tbilisi, zvyšky pôvodných mestských hradieb, Námestie Slobody, parlament, Vorontsov palác, Most mieru, katedrála Sameba, zmes starej a modernej architektúry. Stará časť mesta je charakteristická svojimi úzkymi dláždenými uličkami a typickými gruzínskymi domami. (UNESCO)
NARIKALA – stredoveká perzská pevnosť je historickou dominantou Tbilisi. Z vyhliadky kam vedie lanovka sa otvára pohľad na celé staré mesto.

3. DEŇ

Presun panoramatickou horskou cestou na sever, so zástavkou v Ananuri, k masívu Veľkého Kaukazu.
KAZBEGI – národný park severne od Tbilisi neďaleko ruských hraníc. Dominantou celej oblasti je vrch Kazbeg (5047m), na ktorom bol podľa gréckej báje prikovaný Prometheus. Nad mestečkom Stepantsminda sa uprostred nádhernej scenérie nachádza kláštor Svätej Trojice Gergeti. Možnosť treku smerom k hore Kazbeg.

4. DEŇ

MTSKHETA – bývalé hlavné mesto Iberského kráľovstva a významné náboženské centrum v minulosti ako aj dnes. Mesto patrí k najstarším trvalo obývaným mestám na svete. Dominantou mesta je katedrála Svetitskhoveli. (UNESCO)
GORI – zástavka v meste Gori, ktoré je rodným mestom sovietskeho diktátora Stalina. Záujemcovia môžu navštíviť Stalinove múzeum.
UPLISCICHE – staré skalné mesto založené už v 6.storočí pred našim letopočtom. Mesto bolo zničené počas mongolských nájazdov. (UNESCO)

5. DEŇ

Presun do Arménska.
JEREVAN – prehliadka hlavného mesta Arménska. Aj keď je Jerevan veľmi starým mestom z dávnych čias sa prakticky nič nezachovalo. Dnešná podoba mesta je predovšetkým zo sovietskej éry. Tomu zodpovedá aj architektúra v centre mesta – Námestie republiky, Opera, Múzeum histórie, impozantné schodisko – Jerevanské kaskády.

6. DEŇ

GARNI – symbol predkresťanského Arménska, jediný stojaci chrám v grécko-rímskom štýle s kolonádou v Arménsku. Bol postavený pravdepodobne v 1.storočí nášho letopočtu.
GERHARD – kláštor založený už vo 4.storočí je čiastočne vysekaný do skaly a obklopený útesmi. Známy je aj vďaka relikviám, ktoré sa v ňom nachádzali. Je jedným z najnavštevovanejších miest Arménska. (UNESCO)
SYMFÓNIA KAMEŇOV – tento názov dostal prírodný úkaz tvorený čadičovými stĺpmi, ktoré pripomínajú „organové píšťaly”.

7. DEŇ

KHOR VIRAP – kláštor s panorámou hory Ararat v pozadí patri k nafotografovanejším miestam Arménska. Bol postavený na mieste, kde bol väznený Gregor Iluminátor (Osvietiteľ), apoštol Arménska.
NORAVANK – kláštor umiestnený na úchvatnom mieste pri rokline rieky Amaghu, obklopené strmými tehlovočervenými skalami.
Presun k jazeru Sevan cez horské sedlo vo výške 2400m so zástavkou v starej Karavansaraj – zástavke karaván.
NORATUS – historická obec v provincii Gegharkunik, kde sa nachádza najväčší cintorín s armémskými „chačkarmi“. Najstaršie z nich sú až z 10. storočia.
JAZERO SEVAN – jazero vo výške 1900m medzi Malým Kaukazom a Arménskou vysočinou. Je najväčším jazerom v kaukazskej oblasti.

8. DEŇ

EČMIADZINE – „arménský Vatikán“, sídlo patriarchu Arménskej cirkvi s hlavnou katedrálou.
ZVARTNOTS – impozantné ruiny starej katedrály zo 7.storočia. Bola postavená v jedinečnom štýle a jej zánik nie je dodnes spoľahlivo objasnený. Ruiny katedrály boli odkryté začiatkom 20.storočia. (UNESCO)
Presun na letisko a odlet domov.

LETECKÉ PRESUNY
Viedeň > Tbilisi/Kutaisi
Jerevan > Viedeň

VÍZA
S Gruzínskom aj Arménskom máme bezvízový styk.

PRESUNY PO ZEMI
Doprava je zabezpečená mikrobusom so šoférom.

TREKKING
V programe je možné absolvovať ľahší trekový výlet, ktorého náročnosť si určujete sami. Nevyžaduje sa špeciálna fyzická príprava ani výstroj.

Pre koho je cesta určená

Región Kaukazu je v poslednom období stále populárnejší. Ťažiskom cesty je zoznámenie sa s unikátnou históriou tejto oblasti, poznanie jedinečných miest gruzínskej a arménskej kultúry v kombinácii s prírodnými krásami Kaukazu. Počas týždňovej cesty sa navštívi množstvo kultúrnych pamiatok (5 je zaradených v zozname UNESCO), vysokohorské sedlá, pohorie Kaukaz, Arménska vysočina a ďalšie prírodné úkazy. Na svoje si prídu aj milovníci gastronómie a vína. Obe krajiny sú pravlasťou pestovania viniča. Ak sú vašou preferenciou hory, vrátane aktívneho pohybu, odporúčame radšej cestu samostatné Gruzínsko.

Náročnosť
Nenáročná poznávacia cesta. V prípade letných termínov treba počítať v vyššími teplotami.

Ubytovanie
Ubytovanie v hoteloch a rodinných penziónoch strednej kategórie v dvojposteľových izbách s raňajkami. Jednotka izba za príplatok.

Odporúčané obdobie cesty

J
F
M
A
M
J
J
A
S
O
N
D
Zohľadňuje počasie, návštevnosť a iné špecifiká.

TERMÍN

 
 

Prihlásiť sa

CENA
1230€

Cena zahŕňa

- letenka
- letiskové poplatky
- 10kg batožina k letenke
- komplet doprava mikrobusmi
- ubytovanie s raňajkami
- vstupy do pamiatok uvedených v programe
- slovenský sprievodca
- poistenie CK pre prípad insolventnosti


Cena nezahŕňa

- cestovné poistenie
- strava okrem raňajok
- vstupy a aktivity nad rámec programu
- príplatok za 20 kg batožinu (ak vám nestačí 10 kg batožina zahrnutá v cene)
- jednotka izba za príplatok
- dopravu na letisko do Viedne a späť


Doplňujúce informácie:

Cena platí pri počte účastníkov 10-12. Po dohode so záujemcami je možné cestu zrealizovať aj pri menšom počte. V takom prípade sa konečná cena upravuje smerom nahor.

Predbežný záujem o cestu

Odoslaním údajov sa k ničomu nezaväzujete.
Obdržíte iba informáciu, keď sa otvorí nový termín. V prípade otázok a iných konzultácií píšte na satipo@satipo.sk.
    spracovaním osobných údajov