JAR – Namíbia – Botswana – Zimbabwe

Home / Cesty / Kompletná ponuka / Afrika / JAR – Namíbia – Botswana – Zimbabwe

Overený a prepracovaný program pre malé skupiny. Termíny ciest sa otvárajú na základe záujmu. Ak vás táto cesta zaujala, napíšte nám a my vás budeme informovať o možných termínoch. Viac informácií nájdete v sekcii Služby. Privátna skupina si môže modifikovať trvanie cesty, úroveň ubytovania, spôsob dopravy, či termín podľa svojich požiadaviek.
Tieto krajiny navštevujeme od roku 2010.

19 dní / 18 nocí

Všetky fotografie na stránke sú z našich ciest

ĎALŠIE FOTOGRAFIE

1. - 2. DEŇ

Odlet z Európy.

3. - 4. DEŇ

KAPSKÉ MESTO – miesto s úžasnou scenériou a polohou na úpätí stolovej hory, zaradenej medzi sedem prírodných divov sveta. Prehliadka mesta, výstup lanovkou na stolovú horu.
MYS DOBREJ NÁDEJE – významné miesto dávnych moreplavcov, nádherné výhľady, vysoké skalné zrázy, jedinečná endemická flóra. Návšteva kolónie tučniakov. Príprava na cestu do Namíbie a Botswany.

5. - 6. DEŇ

Presun autami na sever cez Kapsko, oblasťami citrusových sadov a viníc na sever do Namíbie. Prechod hranice a drsná krása púšte Namib.
FISH RIVER CANYON – je najväčší kaňon v Afrike – 160 km dlhý a 550 m hlboký. Návšteva kaňonu pred západom slnka. Noc v kempe pod hviezdami.

7. - 8. DEŇ

OÁZA SESRIEM – prechod divokými horami Namíbie. Skoré vstávanie a odchod na východ slnka do púšte.
SOSSUSVLEI – najväčšie pieskové duny na svete, dosahujúce výšku až 320m. Sú hlavnou atrakciou namíbijskej púšte. Návšteva asi najfotogenického miesta Namíbie Deadvlei – suché 500 rokov staré akácie obklopené do červena sfarbenými dunami a modrou oblohou.

9. - 10. DEŇ

SWAKOPMUND – pôvodne nemecké mesto na pobreží kostier s európskou atmosférou. Pláže, večná hmla a chlad pobrežia kontrastujúci s horúcim a slnečným vnútrozemím.
CAPE CROSS – najväčšia kolónia uškatcov na svete, dosahujúca až 210 000 exemplárov (podľa ročného obdobia).

11. - 12. DEŇ

NÁRODNÝ PARK ETOSHA – patrí medzi najlepšie národné parky Afriky a určite bude patriť k vrcholom celej cesty. Stáda divokých zvierat – zebry, žirafy, antilopy, levy. Vynikajúce safari s vlastnými autami. Nočné pozorovanie zvierat pri napájadlách.

13. - 14. DEŇ

Prechod severovýchodnej Namíbie.
HOBA METEORIT – najväčší meteorit na svete s hmotnosťou 50 ton. Noc v lodge na brehu rieky Kavango. Pokračovanie cez Caprivi strip angolským pohraničím až na hranicu Botswany a prechod hranice.

15. DEŇ

NÁRODNÝ PARK CHOBE – patrí do TOP 10 parkov Afriky, veľké populácie slonov, hrochov, antilop, vtáctva a dravých zvierat. Do parku migrujú zvieratá z celej severnej Botswany. Safari s autami v parku a plavba po rieke Chobe, ktorá je jedným z posledných rajov zvierat v Afrike.

16. - 17. DEŇ

Presun do Zimbabwe.
VIKTÓRIINE VODOPÁDY – hlavná atrakcia afrického kontinentu na rieke Zambezi. Vodopády sú široké 1700 m a vysoké 108 metrov. Ich africké meno „Dym, ktorý hrmí“ vystihuje atmosféru pri ich návšteve. Domorodé trhovisko s krásnymi drevenými soškami zvierat.

18. - 19. DEŇ

Prelet do Johannesburgu a odlet do Európy.

ALTERNATÍVA:

Cestu organizujeme aj vo variante bez kempovania, kde je komplet ubytovanie v hoteloch a lodges. Tieto dve verzie nie je možné kombinovať v rámci jednej skupiny.

LETECKÉ PRESUNY
Viedeň > Kapské Mesto
Johannesburg > Viedeň
Victoria Falls > Johannesburg

VÍZA
Slováci > JAR, Namibia, Zimbabwe, Zambia
Česi > Namibia, Zimbabwe, Zambia

UBYTOVANIE
V hoteloch a lodges, niekoľko nocí sa strávi v stanoch na autách, ktoré sú súčasťou vybavenia. (max. 5 nocí)

PRESUNY PO ZEMI
Na trase nie je žiaden autobusový presun. Celá trasa je plánovaná v prenajatých džípoch.

Pre koho je cesta určená

Výnimočná cesta je zameraná na poznávanie divokej africkej prírody. Počas prechodu africkou divočinou na terénnych autách, ktoré môžu šoférovať samotní účastníci, ponúka intenzívne cestovateľské zážitky. Niekoľko nocí sa táborí v dobre vybavených kempoch. Večerné grilovania pod hviezdami v africkej prírode prehĺbia dojem z cesty. Napriek zlej povesti Afriky ohľadom bezpečnosti a možných zdravotných problémov sa táto časť kontinentu vyznačuje dobrou bezpečnosťou. Problematické sú veľké mestá v Juhoafrickej republike ako Johanesburg a Durban, ktoré na trase nenavštívime. Na uvedenej trase sme doteraz nezaznamenali žiadne bezpečnostné a ani zdravotné problémy. Národné parky zaradené na trase patria k najlepším v tejto oblasti. Cesta je určená hlavne milovníkom prírody (púšte a hory Namíbie, safari, Viktóriine vodopády…). Nie sú na nej zaradené historické a kultúrne pamiatky. Jediným veľkým mestom na trase je Kapské mesto.

Náročnosť
Treba sa pripraviť na dlhé presuny v autách a na prašné cesty (hlavne v Namíbii). Podľa obdobia cesty v niektorých mesiacoch rátajte s vysokými teplotami, v iných zase s nižšími nočnými teplotami v púšti.

Ubytovanie
V hoteloch a lodges strednej kategórie. 4 noci v kempoch v stanoch, ktoré sú rozkladacie na streche auta (pozri fotogalériu). Kompletná kempovacia výbava je súčasťou auta.

Odporúčané obdobie cesty

J
F
M
A
M
J
J
A
S
O
N
D
Zohľadňuje počasie, návštevnosť a iné špecifiká.

TERMÍN

Prihlásiť sa

CENA
4200€

Cena zahŕňa

- medzinárodná letenka Európa - JAR - Európa
- letiskové poplatky
- prelet Viktóriine vodopády – Johannesburg (prípadne iný podľa miesta tranzitu)
- ubytovanie v hoteloch, lodges a kempoch
- prenájom terénnych áut
- poistenie áut
- pohonné hmoty
- cestné a hraničné poplatky
- všetky transfery
- lanovka na stolovú horu
- plavba po rieke Chobe
- vstupy:
vstup na Mys dobrej nádeje
vstup do Fish River Canon
vstup na duny v Sossusvlei
vstup do kolónie uškatcov pri Swakopmunde
vstupy do NP Etosha a Chobe
vstup na Viktóriine vodopády (Zimbabwe)
- slovenský sprievodca
- poistenie CK pre prípad insolventnosti


Cena nezahŕňa

- cestovné poistenie
- vybavenie víz do JAR a Namíbie
(v prípade záujmu vybavíme za vás)
- víza do Zimbabwe (30 USD) a Zambie (50 USD) sa platia na mieste
- strava
- jednotka izba za príplatok


Doplňujúce informácie:

Uvedená cena je pri dvoch autách (7 ľudí).

Predbežný záujem o cestu

Odoslaním údajov sa k ničomu nezaväzujete.
Obdržíte iba informáciu, keď sa otvorí nový termín. V prípade otázok a iných konzultácií píšte na satipo@satipo.sk.
    spracovaním osobných údajov