Patagónia + vodopády Iguazú a Rio de Janeiro

Home / Cesty / Patagónia + vodopády Iguazú a Rio de Janeiro

Overený a prepracovaný program pre malé skupiny. Termíny ciest sa otvárajú na základe záujmu. Ak vás táto cesta zaujala, napíšte nám a my vás budeme informovať o možných termínoch. Viac informácií nájdete v sekcii Služby. Privátna skupina si môže modifikovať trvanie cesty, úroveň ubytovania, spôsob dopravy, či termín podľa svojich požiadaviek.
Patagóniu navštevujeme od roku 2002.

16 dní / 15 nocí

Všetky fotografie na stránke sú z našich ciest

ĎALŠIE FOTOGRAFIE

1. DEŇ

Odlet z Európy.

2. - 3. DEŇ

Prílet do BUENOS AIRES. Prehliadka hlavného mesta Argentíny – centrum, bulvár 9 de Julio so známym obeliskom, pešia zóna Florida, Puerto Madero, San Telmo. Návšteva štrvte La Boca, kde vzniklo tango a odkiaľ pochádza Maradona. Gurmáni určite nevynechajú pravý argentínsky steak a skvelé miestne vína. Záujemcovia môžu využiť večer na návštevu tango show.

4. - 5. DEŇ

OHŇOVÁ ZEM – odlet do USHUAIA, najjužnejšieho mesta na južnej pologuli. Mesto pôvodne vzniklo ako kolónia trestancov a dnes je jednou z hlavných turistických destinácií Argentíny. Plavba kanálom Beagle a scenérie Ohňovej Zeme z paluby katamaránu. Ostrovy Isla de los Pajaros, Isla de los Lobos a kolónia tučniakov.

6. - 7. DEŇ

Prevzatie áut a postupný presun do TORRES DEL PAINE – atraktívneho národného parku v Čile. Možnosť jednodňového trekkingu k žulovým vežiam Torres del Paine, podľa ktorých park dostal svoje meno. Prehliadka autami po atraktívnych miestach parku – Cuernos del Paine, Lago Pehoe, jazerá Pehoé, Nordenskiöld a Sarmiento s unikátnymi horskými scenériami a stáda divokých lám huanako.

8. - 9. DEŇ

Presun do EL CALAFATE v Argentíne. Výlet do Národného parku LOS GLACIARES k impozantnému 60 metrov vysokému ľadovcu PERITO MORENO, ktorý určite patrí medzi svetové unikáty. Jedinečný zážitok pri pohľade na majestátny ľadovec z vyhliadok. Presun do El Chalten.

10. - 11. DEŇ

Trekking v oblasti legendárneho masívu FITZ ROY a CERO TORRE. Záujemcovia si môžu vybrať dĺžku a náročnosť podľa seba od nenáročnej turistiky až po celodennú túru, počas ktorej uvidia pôvodné patagónske pralesy, ľadovce, jazerá a hlavnú vyhliadku na Fitz Roy. Vrch dostal názov podľa Roberta Fitz Roya, kapitána lode Beagle, ktorý oblasť preskúmal. Návrat do El Calafate a odlet do Buenos Aires.

12. - 13. DEŇ

Prelet do Puerto Iguazú a prehliadka VODOPÁDOV IGUAZÚ. Jedinečný komplex vodopádov vysokých 70 metrov obklopený tropickou prírodou je právom považovaný za najkrajší na svete. Vybudovaným komlexom chodníkov si návštevníci môžu pozrieť vodopády zo strany Argentíny aj Brazílie. Nevynecháme ani návštevu typickej brazílskej reštaurácie – churrascarie.

14. - 16. DEŇ

RIO DE JANEIRO – temperamentné brazílske veľkomesto s jedinečnou polohou na záver cesty. Návšteva hlavných atrakcií mesta: Cukrová homoľa, Corcovado so symbolom mesta sochou Ježiša a známa pláž Copacabana. Ubytovanie priamo vo štvrti Copacabana a večerná atmosféra na pláži pri drinku caipirinha.
Návrat do Európy.

LETECKÉ PRESUNY
Viedeň > Buenos Aires
Rio de Janeiro > Viedeň
Buenos Aires > Ushuaia
Ushuaia > El Calafate
El Calafate > Buenos Aires
Buenos Aires > Puerto Iguazu
Foz do Iguazu > Rio de Janeiro

VÍZA
Do Argentíny, Čile a Brazílie občania SR a ČR nepotrebujú víza.

PRESUNY PO ZEMI
Presuny v Patagónii prenajatými autami.

TREKKING
V programe sú plánované dva trekkové výlety, ktorých náročnosť je možné upraviť podľa požiadaviek.

Pre koho je cesta určená

Cesta je určená predovšetkým milovníkom prírody a hôr. Hlavná časť programu je venovaná výnimočným miestam v hornatej oblasti južnej Patagónie, kde sa nachádzajú prírodné unikáty ako ľadovec Perito Moreno, horské masívy Fitz Roy a Torres del Paine. V programe je zaradený priestor na trekkingové aktivity podľa záujmu účastníkov (od veľmi ľahkých až po náročné). Termínovo je cesta limitovaná vzhľadom na počasie na obdobie od novembra do konca marca. Jedinými veľkými mestami v programe je Buenos Aires a Rio de Janeiro, ktoré sú mestami pomerne mladými. Historické pamiatky staršie ako z 19. storočia na trase nie sú (výnimkou je stará časť Ria). Prírodné krásy na tejto ceste uzatvoria veľkolepé vodopády Iguazu. Oblasť Patagónie je bezpečná na cestovanie, zvýšené bezpečnostné opatrenia treba dodržiavať v brazílskom Rio de Janeiro.

Náročnosť
Treba rátať s premenlivosťou počasia v Patagónii a možnými náročnými klimatickými podmienkami.

Ubytovanie
Ubytovanie v mestách v hoteloch strednej kategórie (3*). V národných parkoch Patagńie na horských chatách.

Odporúčané obdobie cesty

J
F
M
A
M
J
J
A
S
O
N
D
Zohľadňuje počasie, návštevnosť a iné špecifiká.

TERMÍN

Prihlásiť sa

CENA
4500€

Cena zahŕňa

- medzinárodná letenka
- letiskové poplatky
- 5 miestnych preletov
- všetky transfery
- prenájom áut v Patagónii
- pohonné hmoty
- ubytovanie s raňajkami
- vstupy do národných parkov a atrakcií podľa programu
- plavba kanálom Beagle
- prehliadka vodopádov Iguazu
- prehliadka Ria
- vstup na Corcovado
- slovenský sprievodca
- poistenie CK pre prípad insolventnosti


Cena nezahŕňa

- cestovné poistenie
- strava okrem uvedenej
- vstup na Cukrovú Homoľu
- iné výlety a aktivity nad rámec programu
- jednotka izba za príplatok
- dopravu na letisko do Viedne a späť


Doplňujúce informácie:

Cestu je možné ukončiť aj v Buenos Aires bez vodopádov Iguazú a Rio de Janeira. Cena na vyžiadanie.

Predbežný záujem o cestu

Odoslaním údajov sa k ničomu nezaväzujete.
Obdržíte iba informáciu, keď sa otvorí nový termín. V prípade otázok a iných konzultácií píšte na satipo@satipo.sk.
    spracovaním osobných údajov