Portugalsko

Home / Cesty / Portugalsko

Overený a prepracovaný program pre malé skupiny. Termíny ciest sa otvárajú na základe záujmu. Ak vás táto cesta zaujala, napíšte nám a my vás budeme informovať o možných termínoch. Viac informácií nájdete v sekcii Služby. Privátna skupina si môže modifikovať trvanie cesty, úroveň ubytovania, spôsob dopravy, či termín podľa svojich požiadaviek.
Portugalsko navštevujeme od roku 2009.

8 dní / 7 nocí

Všetky fotografie na stránke sú z našich ciest

ĎALŠIE FOTOGRAFIE

1. DEŇ

Prílet do Lisabonu.

2. DEŇ

LISABON – prehliadka hlavného mesta krajiny. Lisabon bol centrom námorných objavov a námorníkov a na brehu rieky Tejo to je dodnes vidieť. Veža Belém, pamätník objaviteľov a Hieronymovo opátstvo, kde má svoju hrobku aj najslávnejší moreplavec Portugalska – Vasco de Gama. Možnosť navštíviť Námorné múzeum. Pevnosť Sao Jorge, Praça do Comércio a slávne lisabonske električky v historickom centre.

3. DEŇ

BATALHA – nenápadné mestečko s nádherným dominikánskym kláštorom.Táto gotická pamiatka je pamätník bojov o portugalskú nezávislosť so Španielmi.
FATIMA – jedno z najznámejších pútnických miest. Kaplnka zjavenia, bazilika a obrovské nádvorie, ktoré víta pútnikov. Pre Portugalcov jedno z troch hlavných “F” – futbal, fado, Fatima.
TOMAR – pôvodne templárska pevnosť z 12. Storočia, dnes kláštor Kristovho rádu. Nádherné miesto a príbehy tajomných templárov.

4. DEŇ

COIMBRA – niekdajšie hlavné mesto krajiny pôsobilo v čase rekonquisty ako spojka medzi kresťanským severom a moslimským juhom. Dnes najslávnejšie univerzitné mesto Portugalska, kde rytmus mesta určujú práve univerzitní študenti.

5. DEŇ

PORTO – mesto mostov, kostolov, skvelej kuchyne a portského vína. Prehliadka mesta, vyhliadka z veže Klerikov, most Doma Luisa a historické lode na vývoz portského na nábreží rieky Duoro. Možnosť ochutnávky vín v niektorej z mestských pivníc.

6. DEŇ

BRAGA – mesto, ktoré je často nazývané aj portugalský Rím. Historická brána Arco de Porta Nova, hlavné námestie Praca da República a miestne zelené víno k obedu. Bom Jesus – výstup miestnou kalváriou s nádherným parkom a výhľadom po okolí.

7. DEŇ

OBIDOS – malé biele mestečko, ktoré slúžilo ako letné sídlo portugalských kráľov. Úzke stredoveké uličky, možnosť vyhliadky z mestských hradieb alebo ochutnávka miestneho čerešňového likéru ginja.
CABO DA ROCA – najzápadnejší bod Európy. Maják, vysoké skalné útesy a Atlantický oceán.

8. DEŇ

SINTRA – borovicami obklopené mesto, ktoré bolo sídlom portugalských panovníkov. Ikonický palác Pena s nádherným parkom.
Odlet z Portugalska.

ALTERNATÍVNE MOŽNOSTI:

Portugalsko + Azorské ostrovy

LETECKÉ PRESUNY
Viedeň > Lisabon
Lisabon > Viedeň

PRESUNY PO ZEMI
Všetky presuny na trase budú prenajatým mikrobusom.

VÍZA
Portugalsko je členom EU, na vstup stačí OP.

Pre koho je cesta určená

Portugalsko je nenáročná, ale bohatá a rôznorodá cesta pre milovníkov histórie a pamiatok. Infraštruktúra je počas celej trasy na vysokej úrovni a celú cestu prejdeme vlastným prenajatým mikrobusom s množstvom zastávok. Vzdialenosti medzi jednotlivými miestami nie sú veľké. Najdlhší súvislý presun trvá približne 2 hodiny. Program je navrhnutý tak, aby obsiahol nielen dve najväčšie mestá Lisabon a Porto, ale aj ďalšie zaujímavé a dôležité miesta v krajine, ktorá kedysi dominovala zámorským cestám. Cesta je organizovaná v malej skupine (6+sprievodca). Po dohode je však možné cestu zrealizovať pri ľubovoľnom počte.

Náročnosť
Nenáročná poznávacia cesta s krátkymi presunmi a s častými zastávkami. Najdlhší presun bude okolo 3 hodín.

Ubytovanie
Ubytovanie v hoteloch strednej kategórie.

Odporúčané obdobie cesty

J
F
M
A
M
J
J
A
S
O
N
D
Zohľadňuje počasie, návštevnosť a iné špecifiká.

TERMÍN

 

Prihlásiť sa

CENA
1350€

Cena zahŕňa

- spiatočna letenka Viedeň-Lisabon
- letiskové poplatky
- 10kg príručná batožina (väčšia batožina za príplatok)
- komplet prenajatá doprava v Portugalsku
- ubytovanie
- raňajky
- Palác Pena (Sintra)
- slovenský sprievodca
- poistenie CK pre prípad insolventnosti


Cena nezahŕňa

- cestovné poistenie
- strava okrem raňajok
- iné vstupy a aktivity nad rámec uvedených
- dopravu na letisko do Viedne a späť
- jednotka izba za príplatok


Doplňujúce informácie:

Cena platí pri počte 6 účastníkov. Po dohode s prihlásenými účastníkmi je samozrejme možné cestu zrealizovať aj pri inom počte.
Počas okruhu Portugalskom je možné navštíviť tieto pamiatky:
Námorné múzeum (Lisabon)
Veža Belém (Lisabon)
Hieronymovo opátstvo (Lisabon)
Pevnosť Sao Jorge (Lisabon)
Dominikánsky klaštor (Batalha)
Kláštor Kristovho rádu (Tomar)
Veža Klerikov (Porto)
Ak by ste chceli navštíviť všetky uvedené miesta, budete potrebovať približne 60 euro. Rozhodnete sa na mieste, čo je pre vás zaujímavé a čomu dáte prednosť.

Predbežný záujem o cestu

Odoslaním údajov sa k ničomu nezaväzujete.
Obdržíte iba informáciu, keď sa otvorí nový termín. V prípade otázok a iných konzultácií píšte na satipo@satipo.sk.
    spracovaním osobných údajov