USA – západ

Home / Cesty / USA – západ

Overený a prepracovaný program pre malé skupiny. Termíny ciest sa otvárajú na základe záujmu. Ak vás táto cesta zaujala, napíšte nám a my vás budeme informovať o možných termínoch. Viac informácií nájdete v sekcii Služby. Privátna skupina si môže modifikovať trvanie cesty, úroveň ubytovania, spôsob dopravy, či termín podľa svojich požiadaviek.
USA navštevujeme od roku 2010.

16 dní / 15 nocí

Všetky fotografie na stránke sú z našich ciest

ĎALŠIE FOTOGRAFIE

1. - 2. DEŇ

Let na západné pobrežie USA do Los Angeles.
LOS ANGELES – vyhliadka na mesto z Griffitovho observatória, pohľad na slávny nápis “Hollywood”. Koncertná hala Walta Disneyho, Opera a Grand Avenue. Multifunkčná hala Staples Center, štvrť Beverly Hills aj známa pláž a mólo v štvrti Santa Monica. Tu pri oceáne končí aj slávna Route 66. Večerný Hollywoodsky bulvár s hviezdnym chodníkom slávy.

3. - 4. DEŇ

Presun po západnom pobreží. Zastávka v pokojnom letovisku SANTA BARBARA, návšteva dánskeho mestečka SOLVANG, kolónie uškatcov na pobreží Pacifiku a podvečerný príchod do Monterey.
17-MILE DRIVE – 27 kilometrov po scénickej ceste polostrovom Monterey na Pacifickom pobreží. Skalné zrázy, výhľady na otvorený oceán, uškatce kalifórnske vyhrievajúce sa na slnku. Príchod do San Francisca.
SAN FRANCISCO – vyhliadka na mesto z kopca Twin Peaks, prejazd cez ikonický Golden Gate Bridge a slávne mólo č. 39. Pohľad na Alcatraz aj uškatce priamo na móle. Lombard Street – najkľukatejšia ulica, Chinatown a známe električky v kopcoch tohto sympatického mesta.

5. - 7. DEŇ

Dokončenie prehliadky San Francisca. Podvečerný presun k pohoriu Sierra Nevada.
YOSEMITE NP – nádherný národný park vyhľadávaný hlavne horolezcami. Údolie otvára známa skala El Capitan. Vyše 700 metrov vysoký vodopád Yosemite a neuveriteľné vyhliadky na tento prírodný skvost západného pobrežia.
SEQUOIA NP – ďalší národný park v pohorí Sierra Nevada a úplne iný ráz krajiny ako v Yosemitoch. Gigantické sekvojovce mamutie vo svojom “Obrom lese”, zastávka aj pri najväčšom strome na svete – strome generála Shermana.

8. - 9. DEŇ

DEATH VALLEY – najhorúcejšie miesto na planéte, najsuchšie v Severnej Amerike a najnižšie na západnej pologuli. Pieskové duny, vybrúsené skalné útvary, vyprahnuté údolia, či zostup k Badwater Basin, ktoré je 85,5 metrov pod úrovňou mora.
LAS VEGAS – mesto v púšti, ktoré nikdy nespí. V kasínach ani na uliciach nebadať rozdiel medzi dňom a nocou. Voľný deň na oddych alebo spoznávanie atrakcií mesta. Obrovské hotely, slávny bulvár Strip, veľkolepé show každý večer, spievajúce fontány, Eifelová veža, Benátky, či pirátske súboje.
Pre záujemcov tiež možnosť navštíviť neďalekú vodnú priehradu Hoover Dam.

10. - 11. DEŇ

Presun do Utahu na územie kmeňa Navajo.
ZION NP – prvý národný park Utahu, nádherné scenérie tohto údolia a následne pieskovcové bludiská v BRYCE CANYON.
MONUMENT VALLEY – jedna z najtypickejších scenérií Severnej Ameriky. Westernami preslávené údolie s charakteristickými pieskovcovými skalnými útvarmi.

12. - 14. DEŇ

GRAND CANYON – 446 km dlhý kaňon. Jeden z prírodných divov sveta a tiež jedno z najnavštevovanejších miest v USA. Presun na západ.
PALM SPRINGS – niekdajšie tajné letovisko filmových hviezd z neďalekého Hollywoodu.
JOSHUA TREE – posledný národný park na trase. Opäť úplne odlišná tvár amerického západu, kde je najväčšia koncentrácia stromov Joshua v polopúštnej krajine.

15. - 16. DEŇ

Transfer na letisko v Los Angeles a odlet do Európy.

LETECKÉ PRESUNY
Viedeň > Los Angeles
Los Angeles > Viedeň

VÍZA
Do USA je potrebné vybaviť povolenie ESTA.

PRESUNY PO ZEMI
Všetky presuny na trase budú prenajatým mikrobusom.

TREKKING
V programe sú plánované ľahké trekové výlety, ktorých náročnosť si určujete sami. Nevyžaduje sa špeciálna fyzická príprava ani výstroj.

Pre koho je cesta určená

USA Západ je cesta zameraná na spoznávanie najzaujímavejších prírodných krás amerického západu a troch veľkých a veľmi odlišných miest. Národné parky západného pobrežia vynikajú veľkou pestrosťou od zelených údolí v pohorí Sierra Nevada až po najsuchšie miesto Severnej Ameriky – Death Valley. Skoro každý deň má krajina úplne iný ráz a vyzerá ako z iného sveta. To isté môžeme povedať aj o mestách Los Angeles, San Francisco a Las Vegas. Každé z nich dýcha úplne inou atmosférou a ponúka rozdielne druhy zážitkov. Infraštruktúra je počas celej trasy na vysokej úrovni a celú cestu prejdeme vlastným prenajatým autom, takže nie sú limity napríklad na počet zastávok na fotenie, či občertvenia. V programe nie sú zaradené žiadne náročnejšie treky a komu nebude prekážať niekoľko dlhších presunov v aute, zažije pomerne nenáročnú a pritom veľmi rôznorodú cestu po území niekdajšieho Divokého Západu.
Túto cestu je možné pripraviť aj s rozšírením o severnejšie národné parky, vrátane NP Yellowstone.

Náročnosť
Treba rátať s dlhými presunmi v autách. Inak cesta nie je fyzicky náročná.

Ubytovanie
Ubytovanie v hoteloch strednej kategórie.

Odporúčané obdobie cesty

J
F
M
A
M
J
J
A
S
O
N
D
Zohľadňuje počasie, návštevnosť a iné špecifiká.

TERMÍN

Prihlásiť sa

CENA
3800€

Cena zahŕňa

- medzinárodná letenka
- letiskové poplatky
- prenájom áut
- poistenie áut
- pohonné hmoty
- cestné poplatky
- ubytovanie
- vstupy do národných parkov


Cena nezahŕňa

- cestovné poistenie
- vybavenie ESTA
- strava
- jednotka izba za príplatok
- dopravu na letisko do Viedne a späť


Doplňujúce informácie:

Cena platí pri počte 8 účastníkov, čo je zároveň maximálny počet pre túto cestu. Po dohode s prihlásenými účastníkmi je možné cestu zrealizovať aj pri menšom počte.
Cena v mesiach júl-august na vyžiadanie.
Túto cestu je možné pripraviť aj s rozšírením o severnejšie národné parky, vrátane NP Yellowstone.

Predbežný záujem o cestu

Odoslaním údajov sa k ničomu nezaväzujete.
Obdržíte iba informáciu, keď sa otvorí nový termín. V prípade otázok a iných konzultácií píšte na satipo@satipo.sk.
    spracovaním osobných údajov