Kanada – Aljaška

Home / Cesty / Kanada – Aljaška

Overený a prepracovaný program pre malé skupiny. Termíny ciest sa otvárajú na základe záujmu. Ak vás táto cesta zaujala, napíšte nám a my vás budeme informovať o možných termínoch. Viac informácií nájdete v sekcii Služby. Privátna skupina si môže modifikovať trvanie cesty, úroveň ubytovania, spôsob dopravy, či termín podľa svojich požiadaviek.
Tieto krajiny navštevujeme od roku 2010.

17 dní / 16 nocí

Všetky fotografie na stránke sú z našich ciest

ĎALŠIE FOTOGRAFIE

1. - 2. DEŇ

Let do Kanady.
CALGARY – prehliadka centra hlavného mesta provincie Alberta. Nákupná 8 avenue, Olympic Plaza s modernou radnicou a možnosť vyviezť sa na 191 metrovú Calgary Tower.
Presun do Skalnatých hôr (Rocky Mountains) do horského mestečka Banff.

3. DEŇ

NP BANFF – perla kanadskej prírody, je najstarším parkom krajiny. Prechádzka okolo jazera Minnewanka a fotogenické Two Jacks Lake. V prípade priaznivého počasia možnosť vyviezť sa lanovkou na vrchol Sulphur Mountain (2281m) a pohľad na okolitú scenériu hôr z 360°. Príjemná atmosféra horského mestečka Banff.
Slávne Lake Louise a možnosť požičania kánoe, či ľahšieho treku k jazeru Agnes. Ikonické Moraine Lake, ktoré bolo kedysi aj na 20 dolárovej bankovke a výstup na ľadovcovú morénu, ktorá jazero vytvorila.

4. DEŇ

NP YOHO – Spiral Tunel, železničná rarita na prekonávanie výškových rozdielov Skalnatých hôr, vodopády Takakkaw a Wapta, Natural Bridge a fotogenické jazero Emerald, ktoré je bežkárskym centrom Britskej Kolumbie.
ICEFIELD PARKWAY – nádherná horská cesta, ktorá spája národné parky Banff a Jasper. Bow Lake, ľadovcové jazero Peyto a kaňon Mistaya.

5. DEŇ

ĽADOVEC ATHABASCA – možnosť prechádzky v okolí ľadovca, výletu v terénných autobusoch priamo na ľadovec alebo presklennej vyhliadky.
Vodopády Sunwapta a Athabasca, vyhliadky na rozľahlé údolie a príchod do mesta Jasper.

6. DEŇ

NP JASPER – patrí k najväčším atrakciám krajiny, s rozlohou 10 787 km² je najrozsiahlejším parkom v kanadských Rockies. Plavba po jazere Maligne okolo slávneho Spirit Island. Medicine Lake, ktorému indiáni prisudzovali liečivé vlastnosti a 50 metrov hlboký, no neuveriteľne úzky kaňon Maligne.
V parku je možne uvidieť známe zvieratá miestnej prírody ako medveďa grizly, baribala a losy.

7. DEŇ

Prechod zo štátu Alberta do Britskej Kolumbie.
MOUNT ROBSON (3 954 m) – je najvyšší vrchom v kanadských Rockies.
Vyhliadka na tento impozantný kopec a ľahši trek okolo masívu až po ľadovcové jazero Kinley.
Prechod cez Valemount a Clearwater a večerný príchod do mesta Kamploomps na brehu Thompson River.

8. - 9. DEŇ

Dlhý presun smerom na Vancouver. Prejazd cez Cache Creek a vyprahnutú krajinu, nazývanú aj “Arizona Kanady”. Lyžiarska dedina Whistler a večerný príchod do Vancouveru.
VANCOUVER – hlavné metropolitné centrum západnej Kanady, mesto s jedinečnou polohou medzi úžinou Strait of Georgia a horami. Prehliadka mesta – Canada Place, ktoré hostilo Expo 67, Watter Street s obchodíkmi a parnými hodinami, obchodné centrá a možnosť výjsť na vyhliadkovú vežu Vancouver Lookout.
Stanley park so svojimi totemami na Hallelujah Point a známy visutý most Lions Gate.

10. - 11. DEŇ

Prelet na Aljašku do mesta Anchorage.
MATANUSKA GLACIER – prechod údolím Matanuska až k rovnomennému ľadovcu. Je to najväčší aljašský ľadovec dostupný autom dlhý 43 km.

12. - 13. DEŇ

DENALI HIGHWAY – označená ako Route 8 je jedna z najscénickejších ciest v USA. Vedie po úpätí hôr opustenou aljašskou divočinou mimo hlavných dopravných ťahov.
NP DENALI – rozľahlý park patrí k hlavným atrakciám Aljašky. Na jeho území 24 585 km² sa nachádza najvyšší vrch celej Severnej Ameriky MOUNT DENALI (známy aj ako Mt. McKINLEY). Celodenný výlet do parku autobusom správy NP. Pomerne časté sú stretnutia s medveďom grizly, losmi, či sobmi Karibu.

14. DEŇ

TALKEETNA – zástavka v historickom westernovskom mestečku na sútoku riek Susitna, Chulitna a Talkeetna.
ANCHORAGE – najväčšie mesto a dôležitý prístav amerického štátu Aljaška. Prehliadka centra mesta.

15. DEŇ

REZERVNÝ DEŇ – tento deň je možné využiť na plavbu po Fjorde KENAI alebo VALDEZ. (podľa aktuálnej ponuky a po dohode so skupinou). V oboch prípadoch ide o plavbu k ľadovcu popri členitom pobreží Aljašského zálivu. V týchto vodách je vysoká pravdepodobnosť výskytu zvierat ako veľryby, vydry morské, uškatce, orliaky…

16. - 17. DEŇ

Odlet do Európy a návrat domov.

ALTERNATÍVNE MOŽNOSTI:

Kanada – Skalnaté hory

LETECKÉ PRESUNY
Viedeň > Calgary
Seattle > Anchorage
Anchorage > Seattle
Seattle > Viedeň

PRESUNY PO ZEMI
Väčšina presunov na trase budú prenajatými autami. Linkový autobus využijeme na trase Vancouver – Seattle a autobus správy národného parku zase v NP Denali.

VÍZA
Do Kanady je potrebné vybaviť povolenie ETA a do USA povolenie ESTA.

TREKKING
V programe sú plánované ľahké trekové výlety, ktorých náročnosť si určujete sami. Nevyžaduje sa špeciálna fyzická príprava ani výstroj.

Pre koho je cesta určená

Kanada – Aljaška je cesta pre milovníkov hôr a prírody. S výnimkou miest Vancouver, Calgary a Anchorage je celý program venovaný národným parkom v kanadských Rocky Mountains a na Aljaške. Kto obľubuje horské scenérie, jazerá, vodopády a ľadovce, príde si na tejto ceste na svoje. Ako bonus je v týchto končinách vysoká pravdepodobnosť stretnutia s divými severskými zvieratami. Napriek tomu, že väčšinu času strávime v horskom prostredí, dá sa táto cesta absolvovať pomerne komfortne. Infraštruktúra je počas celej trasy na vysokej úrovni a celú cestu prejdeme vlastnými prenajatými autami, takže nie sú limity napríklad na počet zastávok na fotenie. Dlhší nespevnený úsek cesty je akurát Route 8 na Aljaške, kde je však diskomfort z jazdy vyvážený nádhernými scenériami aljašskej divočiny. Obtiažnosť jednotlivých trekov si určujete sami podľa kondície, počasia a chuti. Prípadne si ich môžete aj skrátiť alebo úplne vynechať a nenaruší sa tým ďalší program. Komu nebude prekážať niekoľko dlhších presunov v autách, zažije nenáročnú a pritom jedinečnú cestu.

Náročnosť
Niektoré dni treba rátať s dlhými presunmi v autách. Inak cesta nie je fyzicky náročná.

Ubytovanie
Ubytovanie v hoteloch strednej kategórie.

Odporúčané obdobie cesty

J
F
M
A
M
J
J
A
S
O
N
D
Zohľadňuje počasie, návštevnosť a iné špecifiká.

TERMÍN

Prihlásiť sa

CENA
5300€

Cena zahŕňa

- medzinárodná letenka
- letiskové poplatky
- letenka na Aljašku a späť v rámci USA
- prenájom áut
- poistenie áut
- pohonné hmoty
- ubytovanie v hoteloch strednej kategórie
- vstupy do národných parkov
- výlet loďou na jazere Maligne
- slovenský sprievodca
- poistenie CK pre prípad insolventnosti


Cena nezahŕňa

- vybavenie ETA a ESTA
- cestovné poistenie
- strava
- plavba na Aljaške
- jednotka izba za príplatok
- dopravu na letisko do Viedne a späť


Doplňujúce informácie:

Cena platí pri počte 9 účastníkov, čo je zároveň maximálny počet pre túto cestu. Po dohode s prihlásenými účastníkmi je možné cestu zrealizovať aj pri menšom počte. V takom prípade sa konečná cena upravuje smerom nahor.
Celková dĺžka cesty môže byť 16 alebo 17 dní v závislosti od medzinárodnej letenky.

Predbežný záujem o cestu

Odoslaním údajov sa k ničomu nezaväzujete.
Obdržíte iba informáciu, keď sa otvorí nový termín. V prípade otázok a iných konzultácií píšte na satipo@satipo.sk.
    spracovaním osobných údajov