Kanada – Skalnaté hory

Home / Cesty / Kanada – Skalnaté hory

Overený a prepracovaný program pre malé skupiny. Termíny ciest sa otvárajú na základe záujmu. Ak vás táto cesta zaujala, napíšte nám a my vás budeme informovať o možných termínoch. Viac informácií nájdete v sekcii Služby. Privátna skupina si môže modifikovať trvanie cesty, úroveň ubytovania, spôsob dopravy, či termín podľa svojich požiadaviek.
Kanadu navštevujeme od roku 2014.

14 dní / 13 nocí

Všetky fotografie na stránke sú z našich ciest

ĎALŠIE FOTOGRAFIE

1. - 2. DEŇ

Let do Kanady.
Noc vo Vancouveri a na druhý deň presun popri jazere Okanagan k úpätiu Skalnatých hôr, ktoré severoamerickí indiáni nazývali Žiarivým pohorím.

3.-4. DEŇ

NP GLACIER – národný park, ktorého ráz určujú ľadovce. Táto oblasť sa považuje za vznik horolezectva a glaciológie v Severnej Amerike. Prechod cez priesmyk Rogers Pass a ľahší trek v údoliach tohto národného parku.
NP YOHO – západná časť tohto národného parku, kde sa nachádza vodopád Wapta. Wapta je mohutný vodopád na rieke Kicking Horse široký až 107 metrov.
Večer možnosť návštevy kúpeľov pri mestečku Radium Hot Springs.
NP KOOTENAY – najmenej navštevovaný park v Rocky Mountains. Marble Canyon je ukážkou toho, čo dokáže voda za 8 tisíc rokov. Posvätné miesto indiánov Paint Pots, odkiaľ brali farbu pre svoje maľby. Možnosť prechádzok alebo ľahšieho treku po miestach, kde sa les obnovuje po požiari z roku 1968.
Prechod z Britskej Kolumbie do štátu Alberta a príjazd do hlavného mesta tohto štátu – Calgary.

5.-6. DEŇ

CALGARY – prehliadka centra hlavného mesta provincie Alberta. Nákupná 8 avenue, Olympic Plaza s modernou radnicou a možnosť vyviezť sa na 191 metrovú Calgary Tower. Návrat do Rockies.
NP BANFF – je najstarším parkom krajiny a perlou kanadskej prírody. Prechádzka okolo jazera Minnewanka a fotogenické Two Jacks Lake. V prípade priaznivého počasia možnosť vyviezť sa lanovkou na vrchol Sulphur Mountain (2281m) a pohľad na okolitú scenériu hôr z 360°. Príjemná atmosféra horského mestečka Banff.
Slávne LAKE LOUISE a možnosť požičania kanoe, prechádzky, či treku k jazeru Agnes. Ikonické MORAINE LAKE, ktoré bolo kedysi aj na 20 dolárovej bankovke a výstup na ľadovcovú morenu, ktorá jazero vytvorila.

7.-8. DEŇ

NP YOHO – tentokrát jeho východná časť. Spiral Tunel, železničná rarita na prekonávanie výškových rozdielov Skalnatých hôr. Vodopád Takakkaw, ktorý je s výškou 373 metrov druhým najvyšším vodopádom Kanady. Natural Bridge a fotogenické jazero Emerald, ktoré je bežkárskym centrom Britskej Kolumbie.
ICEFIELD PARKWAY – prvá časť tejto nádhernej horskej cesty, ktorá sa považuje za srdce Skalnatých hôr. Spája národné parky Banff a Jasper. Hector Lake, Bow Lake, ikonické ľadovcové jazero Peyto a kaňon Mistaya.
ĽADOVEC ATHABASCA – možnosť ľahšieho treku v okolí ľadovca, výletu v terénnych autobusoch priamo na ľadovec alebo presklenej vyhliadky Sky Walk.
Vodopády Sunwapta a Athabasca, vyhliadky na rozľahlé údolie a príchod do mesta Jasper.

9.-10. DEŇ

NP JASPER – patrí k najväčším atrakciám krajiny. S rozlohou 10 787 km² je najrozsiahlejším parkom v kanadských Rockies. Plavba po jazere Maligne okolo slávneho SPIRIT ISLAND. Medicine Lake, ktorému indiáni prisudzovali liečivé vlastnosti a 50 metrov hlboký, no neuveriteľne úzky kaňon Maligne.
V parku je možné uvidieť známe zvieratá miestnej prírody ako medveďa grizly, baribala a vysokú zver.
Návrat do Britskej Kolumbie.
MOUNT ROBSON (3 954 m) – je najvyšší vrchom v kanadských Rockies.
Vyhliadka na tento impozantný kopec a trek okolo masívu až po ľadovcové jazero Kinley.
Prechod cez Valemount a Clearwater a večerný príchod do mesta Kamploomps na brehu Thompson River.

11.-12. DEŇ

Dlhý presun smerom na Vancouver. Prejazd cez Cache Creek a vyprahnutú krajinu, nazývanú aj “Arizona Kanady”. Lyžiarska dedina WHISTLER a večerný príchod do Vancouveru.
VANCOUVER – hlavné metropolitné centrum západnej Kanady, mesto s jedinečnou polohou medzi úžinou Strait of Georgia a horami. Prehliadka mesta – Canada Place, ktoré hostilo Expo 67, Watter Street s obchodíkmi a parnými hodinami, obchodné centrá a možnosť vyjsť na vyhliadkovú vežu Vancouver Lookout.
Stanley park so svojimi totemami na Hallelujah Point a známy visutý most Lions Gate.

13. - 14. DEŇ

Odlet do Európy a návrat domov.

ALTERNATÍVNE MOŽNOSTI:

Kanada- Aljaška

LETECKÉ PRESUNY
Viedeň > Vancouver
Vancouver > Viedeň

VÍZA
Do Kanady je potrebné vybaviť povolenie ETA.

PRESUNY PO ZEMI
Všetky presuny na trase budú prenajatými autami.

TREKKING
V programe sú plánované ľahké trekové výlety, ktorých náročnosť si určujete sami. Nevyžaduje sa špeciálna fyzická príprava ani výstroj.

Pre koho je cesta určená

Kanada – Skalnaté hory je cesta pre milovníkov hôr a prírody. S výnimkou dvoch miest (Vancouveru a Calgary) je celý program venovaný národným parkom v kanadských Rocky Mountains. Kto obľubuje horské scenérie, jazerá a vodopády, príde si na tejto ceste na svoje. Ako bonus je v týchto končinách vysoká pravdepodobnosť stretnutia s divými zvieratami. Napriek tomu, že väčšinu času strávime v horskom prostredí, dá sa táto cesta absolvovať pomerne komfortne. Infraštruktúra je počas celej trasy na vysokej úrovni a celú cestu prejdeme vlastnými prenajatými autami, takže nie sú limity napríklad na počet zastávok na fotenie. Obtiažnosť jednotlivých trekov si určujete sami podľa kondície, počasia a chuti. Prípadne si ich môžete aj skrátiť alebo úplne vynechať a nenaruší sa tým ďalší program. Komu nebude prekážať niekoľko dlhších presunov v autách, zažije nenáročnú a pritom nádhernú cestu po kanadskej divočine.

Náročnosť
Niektoré dni treba rátať s dlhými presunmi v autách. Inak cesta nie je fyzicky náročná.

Ubytovanie
Ubytovanie v hoteloch strednej kategórie.

Odporúčané obdobie cesty

J
F
M
A
M
J
J
A
S
O
N
D
Zohľadňuje počasie, návštevnosť a iné špecifiká.

TERMÍN

Prihlásiť sa

CENA
4100€

Cena zahŕňa

- medzinárodná letenka
- prenájom áut
- poistenie áut
- pohonné hmoty
- ubytovanie v hoteloch strednej kategórie
- vstupné do národných parkov
- výlet loďou na jazere Maligne
- slovenský sprievodca
- poistenie CK pre prípad insolventnosti


Cena nezahŕňa

- cestovné poistenie
- vybavenie ETA
- strava
- výlety nad rámec programu
- jednotka izba za príplatok
- dopravu na letisko do Viedne a späť


Doplňujúce informácie:

Cena platí pri počte 9 účastníkov, čo je zároveň maximálny počet pre túto cestu. Po dohode s prihlásenými účastníkmi je možné cestu zrealizovať aj pri menšom počte. V takom prípade sa konečná cena upravuje smerom nahor.
Program je možné absolvovať aj smerom Calgary-Calgary. Rozhodnutie závisí od medzinárodných leteniek. Program cesty sa aj v tomto prípade realizuje v plnom rozsahu.

Predbežný záujem o cestu

Odoslaním údajov sa k ničomu nezaväzujete.
Obdržíte iba informáciu, keď sa otvorí nový termín. V prípade otázok a iných konzultácií píšte na satipo@satipo.sk.
    spracovaním osobných údajov