Nový Zéland – Austrália

Home / Cesty / Kompletná ponuka / Austrália a Oceánia / Nový Zéland – Austrália

Overený a prepracovaný program pre malé skupiny. Termíny ciest sa otvárajú na základe záujmu. Ak vás táto cesta zaujala, napíšte nám a my vás budeme informovať o možných termínoch. Viac informácií nájdete v sekcii Služby. Privátna skupina si môže modifikovať trvanie cesty, úroveň ubytovania, spôsob dopravy, či termín podľa svojich požiadaviek.
Nový Zéland a Austráliu navštevujeme od roku 2009.

21 dní / 20 nocí

Všetky fotografie na stránke sú z našich ciest

ĎALŠIE FOTOGRAFIE

1. - 3. DEŇ

Odlet z Európy a prílet na južný ostrov Nového Zélandu.
CHRISTCHURCH – aklimatizácia a prehliadka hlavného mesta Južného ostrova.

4. - 6. DEŇ

JAZERÁ TEKAPO a PUKAKI – nádherné prírodné scenérie. Prechádzka pod najvyšším vrchom Nového Zélandu – MT. COOK (3754 m.n.m.)
QUEENSTOWN – hlavné mesto adrenalínových aktivít Nového Zélandu. Prehliadka mesta, ochutnávka novozélandských špecialít a prvá ochutnávka miestnych vín. Možnosť vyskúšať jet boating, paragliding, rafting, či plavbu parníkom alebo si oddýchnuť v mestských záhradách na brehu jazera Wakatipu.
MILFORD SOUND – 15 kilometrový fjord nazývaný aj ôsmym prírodným divom sveta a nádherná horská príjazdová cesta. Možnosť plavby na výletnej lodi.

7. - 8. DEŇ

Presun východným pobrežím. Hory, prales, dynosaurie stromy a Tasmánske more.
FRANZ JOZEF GLACIER – prechádzka k ľadovcu Franz Jozef, ktorý je raritou medzi ostatnými pevninskými ľadovcami vďaka malej nadmorskej výške, blízkosťou k pobrežiu a dažďovému lesu.
Mestá HOKITIKA a GREYMOUTH – ľudoprázdne pamätníky novozélandskej zlatej horúčky.

9. - 10. DEŇ

PUNAKAIKI – návšteva národného parku Paparoa. Miesto je známe pre svoje PANCAKE ROCKS – divoké pobrežie, kde v čase prílivu strieka voda zo skalných dier. Prechod na západné pobrežie ostrova.
KAIKOURA – uškatce na pobreží a plavba na otvorené more za VEĽRYBAMI. Tu je najvyššia pravdepodobnosť uvidieť tieto morské cicavce vo svojom prirodzenom prostredí.
PICTON – prístavne mesto na severe južného ostrova.

11. DEŇ

Presun trajektom na severný ostrov.
WELLINGTON – hlavné mesto krajiny a jeho britská atmosféra. „Včelí úľ“ – sídlo parlamentu, rušné ulice, ale aj pokojná promenáda po nábreží. Imitované zemetrasenie v múzeu Te Papa, večerná prechádzka po Cuba Street a ožívajúce puby.

12. - 13. DEŇ

TONGARIRO – najstarší národný park krajiny a miesto, kde sa lyžuje na sopečných kameňoch. Sopka Mt. Ngauruhoe, ako HORA OSUDU, zohrala hlavnú úlohu v trilógií Pán Prsteňov. Možnosť navštíviť najvyššiu čajovňu v krajine, či trekkových výletov medzi sopkami tohto scénického národného parku.

14. DEŇ

JAZERO TAUPO – vzniklo na mieste obrovského sopečného krátera. VODOPÁDY HUKA FALLS – miesto, kde skúšali svoju zdatnosť a odvahu maorskí bojovníci a 30 metrový GEJZÍR POHUTU pri kúpeľnom meste ROTORUA.
Poobede možnosť navštíviť HOBBITON. Príchod do Aucklandu.

15. DEŇ

AUCKLAND – najväčšie mesto krajiny. Celodenná prehliadka mesta, najvyššia televízna veža na južnej pologuli, radnica, jachtársky prístav a steak na Queen Street. Oddych v Albert Parku, večerný odlet z Nového Zélandu a prílet do Sydney.

16. DEŇ

SYDNEY – najväčšie a najznámejšie mesto Austrálie. Hide Park, Parlament, Kráľovská botanická záhrada, Opera House a Harbour Bridge. Vyhliadky, nákupy, bary a skvelé Morské aquarium. Výletná plavba zálivom a kúpanie sa v známej štvrti Manly.

17.-18. DEŇ

ULURU – prelet do Ayers Rock. Návšteva okolia hory Uluru, pieskovcového monolitu, ktorý leží v strede austrálskeho kontinentu. Tento monolit sa čnie do výšky 348 metrov nad okolitou rovinou a mení odtiene v priebehu dňa. Ide o posvätné miesto domorodých obyvateľov Austrálie, preto je od roku 2019 pre návštevníkov uzatvorená.

Prelet do Melbourne, mesta, ktoré každoročne hostí Australian Open. Večerné ohňostroje pri miestnom kasíne.

19. - 21. DEŇ

MELBOURNE – moderné New Federation Square, katedrála sv. Pavla, čínska štvrť a rodný dom Jamesa Cooka. Historická električka číslo 35, ale aj pôvodná námornícka krčma. Vyhliadka na centrum mesta zo Shrine of Rememberance. Steak z klokana a odlet z Austrálie.
Návrat do Európy.

ALTERNATÍVNE MOŽNOSTI:

Nový Zéland

LETECKÉ PRESUNY
Európa > Christchurch
Auckland > Sydney
Melbourne > Európa

VÍZA
Vízovú povinnosť majú občania SR do Austrálie. Pre vstup na Nový Zéland je potrebné vybaviť povolenie NZeTA.

UBYTOVANIE
Všetky noci strávime v príjemných a čistých hoteloch strednej kategórie v dvojposteľových izbách.

PRESUNY PO ZEMI
Všetky presuny na trase budú prenajatými mikrobusmi/autami.

PRESUNY LOĎOU
Picton > Wellington
Kaikoura > plavba za veľrybami

TREKKING
V programe sú plánované ľahké trekové výlety, ktorých náročnosť si určujete sami. Nevyžaduje sa špeciálna fyzická príprava ani výstroj.

Pre koho je cesta určená

Nový Zéland – Austrália je cesta určená pre ľudí, ktorí majú radi bezpečné a čisté krajiny. Okrem toho vás na Novom Zélande čakajú nádherné horské scenérie, priezračné jazerá, divoké pobrežie, dobré víno a pre záujemcov aj možnosť využiť niektoré z mnohých adrenalínových aktivít.
V Austrálií zase s výnimkou národného parku Mt. Kosciuszko prejdeme 3 veľké mestá juhovýchodného pobrežia.
Napriek veľkým vzdialenostiam dá sa táto cesta absolvovať pomerne komfortne. Infraštruktúra je počas celej trasy na dobrej úrovni a celú cestu prejdeme vlastným prenajatým mikrobusom. Obtiažnosť jednotlivých výletov a trekov si určujete sami podľa kondície, počasia a chuti. Prípadne si ich môžete aj skrátiť alebo úplne vynechať a nenaruší sa tým ďalší program. Komu nebude prekážať niekoľko dlhších presunov, chladnejšie podnebie na Novom Zélande, vyššie teploty v Austrálií a veľký časový posun, zažije nenáročnú a pritom unikátnu cestu po oboch ostrovoch Nového Zélandu a juhovýchodnej Áustrálie.

Náročnosť
Treba sa pripraviť na dlhé presuny v mikrobusoch a na chladnejšie počasie. Inak cesta nebude fyzický náročná.

Ubytovanie
Ubytovanie v hoteloch strednej kategórie.

Odporúčané obdobie cesty

J
F
M
A
M
J
J
A
S
O
N
D
Zohľadňuje počasie, návštevnosť a iné špecifiká.

TERMÍN

 

Prihlásiť sa

CENA
6300€

Cena zahŕňa

- medzinárodná letenka
- letiskové poplatky
- prelet z Nového Zélandu do Austrálie
- ubytovanie
- všetky transfery
- doprava prenajatými autami/vanmi
- pohonné hmoty
- trajekt Picton - Wellington
- vstup na gejzír Pohutu
- vstupné do národných parkov
- slovenský sprievodca
- poistenie CK pre prípad insolventnosti


Cena nezahŕňa

- cestovné poistenie
- strava
- vybavenie NZeTA povolenia pre vstup na Nový Zéland
- vybavenie eVisitor víz do Austrálie
- plavba za veľrybami
- návšteva Hobbitonu
- jednotka izba za príplatok
- dopravu na letisko do Viedne a späť


Doplňujúce informácie:

Predbežný záujem o cestu

Odoslaním údajov sa k ničomu nezaväzujete.
Obdržíte iba informáciu, keď sa otvorí nový termín. V prípade otázok a iných konzultácií píšte na satipo@satipo.sk.
    spracovaním osobných údajov