Nový Zéland

Overený a prepracovaný program pre malé skupiny. Termíny ciest sa otvárajú na základe záujmu. Ak vás táto cesta zaujala, napíšte nám a my vás budeme informovať o možných termínoch. Viac informácií nájdete v sekcii Služby. Privátna skupina si môže modifikovať trvanie cesty, úroveň ubytovania, spôsob dopravy, či termín podľa svojich požiadaviek.
Nový Zéland navštevujeme od roku 2009.

16 dní / 15 nocí

Všetky fotografie na stránke sú z našich ciest

ĎALŠIE FOTOGRAFIE

1. - 3. DEŇ

Odlet z Európy a prílet na južný ostrov Nového Zélandu.
CHRISTCHURCH – aklimatizácia a prehliadka hlavného mesta Južného ostrova.

4. - 6. DEŇ

JAZERÁ TEKAPO a PUKAKI – nádherné prírodné scenérie. Prechádzka pod najvyšším vrchom Nového Zélandu – MT. COOK (3754 m.n.m.)
QUEENSTOWN – hlavné mesto adrenalínových aktivít Nového Zélandu. Prehliadka mesta, ochutnávka novozélandských špecialít a prvá ochutnávka miestnych vín. Možnosť vyskúšať jet boating, paragliding, rafting, či plavbu parníkom alebo si oddýchnuť v mestských záhradách na brehu jazera Wakatipu.
MILFORD SOUND – 15 kilometrový fjord nazývaný aj ôsmym prírodným divom sveta a nádherná horská príjazdová cesta. Možnosť plavby na výletnej lodi.

7. - 8. DEŇ

Presun východným pobrežím. Hory, prales, dynosaurie stromy a Tasmánske more.
FRANZ JOZEF GLACIER – prechádzka k ľadovcu Franz Jozef, ktorý je raritou medzi ostatnými pevninskými ľadovcami vďaka malej nadmorskej výške, blízkosťou k pobrežiu a dažďovému lesu.
Mestá HOKITIKA a GREYMOUTH – ľudoprázdne pamätníky novozélandskej zlatej horúčky.

9. - 10. DEŇ

PUNAKAIKI – návšteva národného parku Paparoa. Miesto je známe pre svoje PANCAKE ROCKS – divoké pobrežie, kde v čase prílivu strieka voda zo skalných dier. Prechod na západné pobrežie ostrova.
KAIKOURA – uškatce na pobreží a plavba na otvorené more za VEĽRYBAMI. Tu je najvyššia pravdepodobnosť uvidieť tieto morské cicavce vo svojom prirodzenom prostredí.
PICTON – prístavne mesto na severe južného ostrova.

11. DEŇ

Presun trajektom na severný ostrov.
WELLINGTON – hlavné mesto krajiny a jeho britská atmosféra. „Včelí úľ“ – sídlo parlamentu, rušné ulice, ale aj pokojná promenáda po nábreží. Imitované zemetrasenie v múzeu Te Papa, večerná prechádzka po Cuba Street a ožívajúce puby.

12. - 13. DEŇ

TONGARIRO – najstarší národný park krajiny a miesto, kde sa lyžuje na sopečných kameňoch. Sopka Mt. Ngauruhoe, ako HORA OSUDU, zohrala hlavnú úlohu v trilógií Pán Prsteňov. Možnosť navštíviť najvyššiu čajovňu v krajine, či trekových výletov medzi sopkami tohto scénického národného parku.

14. DEŇ

JAZERO TAUPO – vzniklo na mieste obrovského sopečného krátera. VODOPÁDY HUKA FALLS – miesto, kde skúšali svoju zdatnosť a odvahu maorskí bojovníci a 30 metrový GEJZÍR POHUTU pri kúpeľnom meste ROTORUA.
Poobede možnosť navštíviť HOBBITON. Príchod do Aucklandu.

15. - 16. DEŇ

AUCKLAND – najväčšie mesto krajiny. Celodenná prehliadka mesta, najvyššia televízna veža na južnej pologuli, radnica, jachtársky prístav a steak na Queen Street. Oddych v Albert Parku a návrat do Európy.

ALTERNATÍVNE MOŽNOSTI:

Nový Zéland – Austrália

LETECKÉ PRESUNY
Európa > Christchurch
Auckland > Európa

VÍZA
Pre vstup na Nový Zéland je potrebné vybaviť povolenie NZeTA.

UBYTOVANIE
Všetky noci strávime v príjemných a čistých hoteloch strednej kategórie v dvojposteľových izbách. Na tejto ceste kempovacia časť nie je.

PRESUNY PO ZEMI
Všetky presuny na trase budú prenajatými mikrobusmi/autami.

PRESUNY LOĎOU
Picton > Wellington
Kaikoura > plavba za veľrybami

TREKKING
V programe sú plánované ľahké trekové výlety, ktorých náročnosť si určujete sami. Nevyžaduje sa špeciálna fyzická príprava ani výstroj.

Pre koho je cesta určená

Nový Zéland je cesta určená pre ľudí, ktorí majú radi bezpečné a čisté krajiny. Okrem toho vás na Novom Zélande čakajú nádherné horské scenérie, priezračné jazerá, divoké pobrežie, dobré víno a pre záujemcov aj možnosť využiť niektoré z mnohých adrenalínových aktivít. Južný ostrov je s výnimkou mesta Christchurch celý venovaný prírode. Väčšinu času strávime v horách, fjordoch, pralesoch, či na pobreží. Severný ostrov je podstatne ľudnatejší. Napriek tomu, že väčšinu času strávime v horskom prostredí, dá sa táto cesta absolvovať pomerne komfortne. Infraštruktúra je počas celej trasy na dobrej úrovni a celú cestu prejdeme vlastným prenajatým mikrobusom, takže nie sú limity napríklad na počet zastávok na fotenie. Obtiažnosť jednotlivých výletov a trekov si určujete sami podľa kondície, počasia a chuti. Prípadne si ich môžete aj skrátiť alebo úplne vynechať a nenaruší sa tým ďalší program. Komu nebude prekážať niekoľko dlhších presunov, chladnejšie podnebie v prvej časti cesty a veľký časový posun, zažije nenáročnú a pritom unikátnu cestu po oboch ostrovoch Nového Zélandu.

Náročnosť
Treba sa pripraviť na dlhé presuny v mikrobusoch a na chladnejšie počasie. Inak cesta nebude fyzický náročná.

Ubytovanie
Ubytovanie v hoteloch strednej kategórie.

Odporúčané obdobie cesty

J
F
M
A
M
J
J
A
S
O
N
D
Zohľadňuje počasie, návštevnosť a iné špecifiká.

TERMÍN

 

Prihlásiť sa

CENA
4700€

Cena zahŕňa

- medzinárodná letenka
- letiskové poplatky
- ubytovanie
- všetky transfery
- doprava prenajatými mikrobusmi
- poistenie vozidla
- pohonné hmoty
- trajekt Picton - Wellington
- vstup na gejzír Pohutu
- vstupné do národných parkov
- slovenský sprievodca
- poistenie CK pre prípad insolventnosti


Cena nezahŕňa

- cestovné poistenie
- vybavenie NZeTA povolenia pre vstup na Nový Zéland
- strava
- plavba za veľrybami
- návšteva Hobbitonu
- jednotka izba za príplatok
- dopravu na letisko do Viedne a späť


Doplňujúce informácie:

Predbežný záujem o cestu

Odoslaním údajov sa k ničomu nezaväzujete.
Obdržíte iba informáciu, keď sa otvorí nový termín. V prípade otázok a iných konzultácií píšte na satipo@satipo.sk.
    spracovaním osobných údajov